GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 3674298
*
nr 367 4298
Skål
Keramik, Näsdukstyp, H.21
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 juli 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/7 19:43:38
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik näsdukstyp skål
-
2036 Färglitografi
Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Druvor i ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:48
-
6092 Hänkelskål
Firma Svenskt Tenn, cecelerad dekor, tenn. Bredd: ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:53
-
6048 Karaffer
+ skål, 3 delar, Studio Åhus, 1970-tal. Höjd: 6-22,5
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:23
-
6213 Skål
Äggskalsporslin, Kina. Höjd: 8 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:21
-
2022 Skål
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:34
-
6121 Skål
Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höj..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:56
*
Skål
nr 367 4298
Skål
Keramik, Näsdukstyp, H.21
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 juli 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/7 19:43:38 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik näsdukstyp skål
-
2036 Färglitografi
Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Druvor i ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:48 -
6092 Hänkelskål
Firma Svenskt Tenn, cecelerad dekor, tenn. Bredd: ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:53 -
6048 Karaffer
+ skål, 3 delar, Studio Åhus, 1970-tal. Höjd: 6-22,5
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:23
-
6213 Skål
Äggskalsporslin, Kina. Höjd: 8 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:21 -
2022 Skål
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:34 -
6121 Skål
Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höj..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:56